Przeglądaj
 
Narzędzia
Rss Kategorie

Co oznaczają poszczególne sposoby przekazania domeny?

Finalizacja każdej transakcji na naszej giełdzie wymaga wywiązania się kupującego z płatności, a sprzedającego z obowiązku przekazania domeny. Poszczególne sposoby przekazywania domeny przebiegają następująco:

- Transfer w obrębie naszego serwisu - oferowana domena jest zarejestrowana w AfterMarket.pl i po dokonaniu wpłaty trafi automatycznie na konto kupującego. W transakcjach tego typu zarówno kupujący może mieć stuprocentową pewność otrzymania domeny, jak i sprzedający może być na sto procent pewien, że otrzyma zapłatę.

- Kod AuthInfo podany przez sprzedającego - w czasie inicjowania transakcji sprzedający podał poprawny kod autoryzujący domeny. Jeśli domena zostanie opłacona, dzięki temu kodowi trafi na konto kupującego w ciągu dwóch godzin od potwierdzenia transferu przez sprzedawcę.

- Kod AuthInfo podany po dokonaniu wpłaty - sprzedawca zobowiązał się, że po uiszczeniu należności za domenę poda kod umożliwiający finalizację transakcji. W takim przypadku domena trafi na konto kupującego w ciągu dwóch godzin od potwierdzenia transferu przez sprzedawcę.

- Transfer wewnętrzny u obecnego rejestratora - nasz serwis nie uczestniczy w tym przypadku jako pośrednik w przekazaniu domeny, służy natomiast jako agent Escrow płatności. Strony transakcji muszą uzgodnić między sobą dokładny sposób przekazania domeny.

- Trade domeny z zachowaniem zasad rejestru - Dla niektórych domen proces zmiany abonenta może być płatny i przebiegać zgodnie ze specjalnymi zasadami rejestru. Po zakupie domeny, której strona z ofertą sprzedaży lub aukcją opatrzona była taką informacją, wszelkie szczegóły dotyczące finalizacji zakupu zostaną przesłane w e-mailu od serwisu/ rejestru.