Przeglądaj
 
Narzędzia
Rss Kategorie

Jak mogę odkryć dane w bazie WHOIS dla już zarejestrowanych domen?

Aby tego dokonać prosimy przejść do zakładki Domeny > Lista domen (odnośnik), zaznaczyć checkboxy obok nazw domen, dla których dane w bazie WHOIS chcemy odkryć, a na dole strony, z rozwijanej listy "Dla zaznaczonych domen:" wybrać "Ochrona prywatności WHOIS" i kliknąć "Wykonaj dla wybranych domen".

Na otwartej stronie należy zaznaczyć "Ochrona prywatności nieaktywna. Twoje dane będą widoczne w bazie WHOIS." i nacisnąć przycisk "Zapisz ustawienia".

Aby odkryć dane dla pojedynczej nazwy należy w zakładce Domeny > Lista domen (odnośnik) kliknąć na strzałeczkę, obok wybranej domeny, odznaczyć checkbox "Prywatna" i zapisać zmiany naciskając na symbol dyskietki w wierszu.

W przypadku domen z końcówką .pl, zarejestrowanych na osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (prywatne), odkrycie danych w bazie WHOIS, zastąpionych wcześniej przez dane spółki zajmującej się ochroną prywatności, spowoduje ich ukrycie, ponieważ co do zasady dane takich osób, w rejestrze domen .pl, są niewidoczne.